Od 20. února 2013 jsme registrovanou chovatelskou stanicí Českého křeččího klubu,
zapsanou pod členským číslem 00104 a vedenou pod názvem Royal Forte. V budoucnosti plánujeme také registraci u ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců.

ZAMĚŘENÍ a CHOVATELSKÉ CÍLE

Celá má rodina, přátelé i blízcí známí již vědí dávno, že jsem posedlá dalmatiny a to již od předškolního věku. Co jsem však netušila ani já, že u psího exempláře to neskončí. Ba naopak, teprve to začalo. Můj dalmatin Falco měl sotva tři roky, já nejenže jsem zatoužila po dalším psím puntíkovi, zamilovala jsem se do dalmatinských morčat, křečků a dokonce i akvarijních rybiček. (Posedlá však pravděpodobně nejsem dostatečně, zatím jsem si ji - poecilia latipinna - totiž nepořídila, což naznačuje, že mi ještě zbylo něco z lásky a obdivu i jiných barviček v živočišné říši nalézajících se).

Má černobílá, celoživotní vášeň, však maximálně ovlivnila mé touhy, plány a rozhodnutí co se chovu morčat týče. Standartně vybarvené morče dalmatin je vidět zřídka kdy, a pokud se takové mimčo narodí, mluví se o chovatelském úspěchu se Štěstěnou v zádech. Protože chov morčat v kresbě dalmatin je dosti náročný jak prostorem, financemi a v neposlední řadě také časem, a já chci všem svým zvířatům dopřát plnohodnotný život, rozhodla jsem se, že se mé snažení v chovu morčat bude (pro někoho možná velmi omezeně) ubírat pouze směrem černých puntíků na bílém kožíšku (vyjímečně i hnědých).

Opačnou cestou se však hodlám vydat v chovu křečků. Alespoň ze začátku tedy. V současné době nemohu říct, zda se v budoucnu budu u křečků zabývat konkrétním zbarvením, druhem, nebo typem více či méně (snad až na černé DS jedince, které budu mít doma pravděpodobně neustále). Protože jsem okouzlená pestrou škálou barevných variant, kreseb a typů srsti, které můžeme u křečka syrského najít, avšak čas ani prostor mi nedovolí všechna tato zvířata vlastnit, přeji si alespoň je zkoumat, pozorovat, šlechtit a pochopitelně mazlit. Momentálně se tedy u křečků nebudu ubírat směrem konkrétních barviček, ale budu se těšit z toho, že mi mé chovatelské kombinace přivedou na svět vždy nějaké překvapení.

Aťuž jsem nebo ne posedlá puntíky, obdivuji barevné kombinace křečků a miluji vše černobílé, s čistou hlavou a klidným rozvážným vědomím můžu říct, že jeden dlouhodobý, chovatelsky neměnný záměr přece jen mám. Alfou a Omegou mé chs Royal Forte je, a vždy bude odchov zdravých, vitálních a neagresivních zvířat, přímo "královsky silných" v dobývání lidských srdcí a kouzlení úsměvů na tvářích. Pokud se k tomu navíc přičte i nějaký ten úspěch mého odchovu na výstavě, budu nanejvýš spokojená.

Pac a pusu, Lucie se smečkou

☺♥