Před rezervací a případou koupí křečka,

si prosím přečtěte podmínky prodeje. Děkuji
Po kliknutí na obrázek se zobrazí aktuální nabídka volných zvířat.

       

PODMÍNKY PRODEJE - křeček

Všechna miminka, která se u nás narodí, odchováváme s maximální pečlivostí, starostlivostí a láskou. Je přirozené, že usilujeme o to, najít miminkům takový domov, kde o ně bude výborně a s láskou postaráno. Proto, milí zájemci a případní budoucí majitelé našich odchovů, pochopte naše obavy a opatření, a nemějte nám za zlé, že o vás chceme vědět co nejvíce a zajímáme se, v jakých podmínkách bude křečulda vyrůstat a trávit svůj křeččí život.

 • Do nového domova může malý křeček dle etického kodexu ČKK odcestovat ve věku minimálně 4 týdnů, ve skvělé zdravotní kondici a o minimální tělesné hmotnosti 45 gramů.
 • Pozn.: Od podzimu 2017 opouštějí křečci z Royal Forte chovnou stanici mezi 5. a 8. týdnem s váhou alespoň 70 gramů.
 • Každému křečkovi bude vystaven průkaz původu (zkráceně PP) Českého křeččího klubu a s sebou dostane hrstku mňamek, na které je zvyklý.
 • Cena křečků se pohybuje přibližně od 150 Kč do 300 Kč a odvíjí se od kvality, typu srsti a zbarvení. Vždy záleží na zdravotní kondici, celkovém vzhledu a pohlaví zvířete. Po dohodě je možné zaplatit také v naturáliích (sypké krmivo, podestýlka, seno apod.).
 • Dětem do 15ti let křečky prodávám pouze se souhlasem rodičů podaným osobně nebo telefonicky.
 • Velice ráda poradím s výběrem, případně doporučím křečka s ohledem na jeho povahu. Křečci v Royal Forte jsou chováni především pro radost a na mazlení, pár jedinců putuje do jiných chovatelských stanic. Nebráním se po dohodě zadat křečka do hobby chovu, nicméně vyžaduji zde striktní informace a dodržení určitých zásad v chovu, o kterých se společně pobavíme. V žádném případě nepodporuji bezhlavé množení.

REZERVACE

 • Křečka si lze zarezervovat prostřednictvím emailu nebo telefonicky, případně můžete zanechat zprávu na našem facebooku. Nezapomeňte uvést své kontaktní údaje (jméno, adresa, chovatelská stanice pokud ji máte a o jakého křečka máte zájem).
 • Předběžná rezervace u nás není postavena na systému "kdo dřív příjde, ten dřív bere". Pokud budu mít u jednoho křečka více zájemců, vyhrazuji si právo na volbu nového majitele nezávisle na tom, kdo se ozval jako první a kdo poslední. Rovněž si vyhrazuji právo odmítnout některé zájemce a to i bez udání důvodu.
 • Po celou dobu rezervace se zájemci o mláďě komunikuji a informuji o tom, jak se mláděti a celému vrhu daří. Rovněž se ujišťuji, že zájem o křečka trvá.
 • Po všech zájemcích vyžaduji, aby včas připravili pro nového člena vhodné podmínky - především dostatečně velkou ubikaci - optimální rozměry jsou 100x50x50, minimální rozměry 70x50x50 (minimální rozměry stanovené ČKK, tedy 50x30x30 naše chs neakceptuje) s vhodným vybavením, které nebude působit křečkovi bolest ani ho nebude ohrožovat na zdraví (zejména kolečko na běhání, které musí mít průměr alespoň 28 cm).
 • Více informací o bydlení připravuji, prozatím se na mě s dotazy obracejte nejlépe písemně. Velice ráda a ochotně poradím a pomohu s výběrem.
VYSVĚTLIVKY:
VOLNÝ/Á Křeček je volný a čeká na nové majitele, přijímám rezervace.
PŘEDBĚŽNÁ REZERVACE Již se ozval alespoň jeden zájemce, rezervace křečka však není závazná, přijímám další rezervace. Předběžnou rezervaci držím zájemci týden, maximálně však do věku 3 týdnů mláděte. Poté požaduji uhrazení minimální zálohy 100 Kč, která je v případě zrušení z Vaší strany nevratná.
ZÁVAZNÁ REZERVACE Křeček je závazně rezervovaný, budoucí majitel již uhradil zálohu nebo celou pořizovací cenu. Rezervace již nepřijímám.

ODBĚR A PŘEPRAVA

 • Upřednostňuji osobní odběr u nás v Kružberku. Po vzájemné dohodě je možné křečka předat jinde, v některých případech mohu zvíře na domluvené místo dovézt já, popřípadě některý z velmi dobrých přátel nebo známých. Náklady na přepravu křečka (popřípadě příspěvek na cestu) nese vždy jeho nový majitel. Konkrétně je možné křečka za poplatek 100 Kč odvézt do Ostravy a Opavy. Ostatní města poblíž po vzájemné dohodě.
 • Po dohodě je možné domluvit přepravu kamkoli s DOPRAVCEM DROBNÝCH ZVÍŘAT - Vladimír Komínek
 • Křečky neposílám prostřednictvím jiných kurýrů.

PŘEPRAVKA

 • Je vhodné si pro křečka přepravku včas připravit. V chovatelských potřebách jsou běžně k dostání plastové boxy, kde křeček bez újmy přečká i několika hodinovou cestu.
 • Domácí kutilové si mohou přepravku i vyrobit. Jako základ může posloužit vhodně velký potravinový box/krabice, popřípadě jiná nádoba (např. i od většího balení krmiva). Do uzávěru potom stačí protlačit dostatek otvorů pro cirkulaci vzduchu a dílo je hotovo.
 • Posloužit může i přenoska papírová, ovšem ta je vhodná pouze ke krátké cestě, neboť ji křeček velmi snadno a rychle rozkouše. Papírovou přenosku pro krátký transport mohu prodat za 30 Kč (nutno říct předem).
 • Plastovou přepavku prodávám za 150 Kčvždy při zasílání křečka prostřednictvím dopravy drobných zvířat.
Plastový box Přepravka vyrobená z krabice na krmení Papírová přepravka